понеділок, 23 липня 2012 р.

Квадри, соціотипи, Гамлети і Жукови: у Львові пройшла 5-та лекція Вуличного універу


22 липня під відкритим небом Львова в Парку Франка відбулася чергова лекція проекту "Вуличний університет".  П’ята лекція Вуличного університету точно відрізнялася від попередніх. По-перше, її темою стала соціоніка – неоднозначна наука, про яку слухачі ВУЛу ще до початку заходу сперечалися на сторінках лекції в соцмережах. По-друге, нарешті отримали відповідь всі, хто хоч раз запитував: «А що ви робитимете, якщо впаде дощ?». Відповідь – «Будемо проводити лекцію!».






В дощ її провели за столиками кафе біля входу в парк – парасолі літнього майданчика захистили слухачів від води.
Що розумного можна було почути під час лекції:
  • Соціоніка ділить людей на 16 типів за психологічними ознаками;
  • Щоб визначити свій тип, потрібно обрати свою характеристику у кожній з 4 пар: екстраверт-інтроверт, логік – етик, сенсорик – інтуїт, раціонал – ірраціонал; велику частину лекції було присвячено визначенню соціотипів присутніх. Як виявилося, більшість людей давно зробили собі тести на свій соціотип, і від лекторів хотіли тільки підтвердження, чи пройшли тести вірно. Переказувати тут характеристики всіх типів немає сенсу – це докладно зроблено на різних сайтах (наприклад, socionika.info, socioniko.net, socionics.kiev.ua).
  • Всі типи в соціоніці ділять на 4 групи – квадри. Кожна квадра має свої цінності. Про них теж можна прочитати на різноманітних сайтах;
  • Зараз світ більше цінує «нефізичні» зусиллля. Якщо переконувати – то словом (не силою), якщо вражати – то вчинком (не авторитетом);
  • Менталітет львів’ян – це тип Гамлет. Ми палкі, але поступливі; вміємо помічати недоліки, але нам важко тримати людей в покорі. А ще Гамлет – людина, що помре без уваги. Тому люди з таким типом характеру найбільше схильні вдавати з себе когось: “грати чужу роль”, щоб сподобатись.
  • Центральна, Західна і Східна Україна відносяться до різних квадр. Захід – революціонери (як тут не згадати галичанина Франка і його «лиш боротись – значить жить»), Центральна – спокій і мир (Шевченкова мрія про садок вишневий коло хати).
  • Віктор Янукович є Драйзером. Люди цього типу найчастіше зустрічаються в США. Їхня основна характеристика – бажання заробляти гроші.
  • Юлія Тимошенко та Олег Тягнибок – Жукови. Люди, які знають, чого хочуть, виграють в сутичках і гнуть свою лінію до останнього, їм нудно, коли навколо все мирно.
  • Арсеній Яценюк – має тип і підтип поступливий Бальзак та Гамлет. Тому Олексій Пивоваренко та його дружина Роксолана Садова порадили набрати в команду більше практиків, бо інакше втілити в життя його ідеї буде важко.
Цікаві поради від Олексія Пивоваренко і Роксолани Садової:
  • Якщо вам важко визначити свій соціонічний тип, подумайте про риси людей, в яких ви закохуєтеся. Зазвичай, ваші риси є протилежністю до їхніх – от і дозволить визначити свій тип.
  • Хоча обирати собі пару треба так, щоб ваші риси були протилежними, в одному люди мають бути спільними: обоє або раціональні, або ірраціональні. Бо раціонали ображаються на ірраціоналів за перебивання у розмові і збивання їх з думок, а ірраціонали конфліктують з раціоналами за відсутність гнучкості.
Приколи під час лекції:
  • Тих сміливців, що таки прийшли на лекцію в дощ, чекав бонус: лектором був не тільки Олексій Пивоваренко, а й його дружина Роксоляна Садова і ще один соціонік Дмитро Гладун.
  • Під соціонічний аналіз потрапляли навіть випадкові перехожі, що проходили через парк. Олексій Пивоваренко час від часу казав: «О, гляньте, це пішов Наполеон». Або «Проходило тут щойно два інтуїти. Думали, чи зайти нас послухати. Так і не наважилися. Це й буває, коли поєднуються двоє однакових людей: однакові реакції, тому це підсилило невпевненість, вагання. В подружній парі це призводить до того, що один не сприяє розвитку іншого».
  • Олексій Пивоваренко і Роксоляна Садова не соромилися сперечатись щодо типу тої чи іншої особи. Виглядало кумедно.

Оля Липинська,
для ІДЕА – Разом


Немає коментарів:

Дописати коментар